Dobro útočí, pripravte si peňaženky!

Autor: Milan Roman | 2.11.2015 o 8:15 | Karma článku: 8,54 | Prečítané:  1943x

Najprv nám dali istotu chudoby, potom robili pre ľudí (konkrétne pre tetu Anku) a teraz nás chránia.

Zo všetkých strán sa na nás valí kampaň za peniaze nás všetkých. Najprv vlaky za peniaze tých, čo vlakmi nechodia a ktorými sa nedá cestovať, potom zvýšenie odvodov za peniaze zamestnávateľov, aby náhodou nezvýšili platy svojim zamestnancom, aby sa nezabudlo na príspevky na lyžovačky za peniaze tých, čo na lyžovačky nechodia, atď., atď.

 

Existuje limit na volebnú kampaň, ktorý hovorí, koľko môže strana minúť vlastných prostriedkov. Avšak Smer toto obmedzenie ľahko obíde tým, že ich kampaň zaplatíme všetci.

Volebné balíčky, perfídne nazvané „sociálne“, vyzbierajú posledné zbytky hotovosti alebo úspor od každého z nás a Robert Fico sa môže spokojne usmievať.

 

Je férové povedať, že je úplne v poriadku, ak ľavicová vláda robí politiku pre ľudí s nižším vzdelaním a nižšími príjmami. Avšak ani pri tomto „páchaní dobra“ nesmieme zabudnúť na to, že nakoniec si to odskáču presne títo ľudia – s nižším vzdelaním alebo nižšími príjmami. 

 

Bohužiaľ, pri týchto „balíčkoch dobra“ sa spolu s nimi stanú obeťami aj ľudia strednej triedy.

Už totiž prišli o viac než polovicu odvodov na vlastný dôchodok. Navyše, pri tejto slepej sociálnej politike, ktorá úplne ignoruje demograficky vývoj krajiny je viac než reálne, že dnešné „dobro“ sa prejaví práve na ich dôchodkoch. A to tým, že rozdiel medzi ich mzdou a dôchodkom, ktorý od štátu dostanú, bude taký dramatický, že ich v starobe čaká strmy pád do priepasti biednej životnej úrovne. To bude znamenať pre ľudí z dnešnej strednej vrstvy sociálnu katastrofu.

 

Čakať od nízkokvalifikovaných ľudí, že to pochopia, nemôžeme. Rovnako nemôžeme očakávať od slabozarábajúci, že odmietnu nádej na sľubované krajšie zajtrajšky. Nemôžeme ani od jedných, ani od druhých očakávať, že sa vzdajú túžby na sľubované istoty, alebo priznajú, že je to fatamorgána. Čakať od súčasných ministrov s ich mentálnou výbavou, že by priznali pravdu, tiež nemožno.

 

Jediným riešením našej spoločnej budúcnosti je preto zmena.
Zmena v tom, že si priznáme pravdu, aj keď je nepopulárna.
Zmena v tom, že sa budeme pozerať dopredu a na budúcnosť sa naozaj pripravovať.
Konkrétne kroky predstavíme čoskoro.
Aby zvíťazil zdravý rozum.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?