Dobro útočí, pripravte si peňaženky!

Autor: Milan Roman | 2.11.2015 o 8:15 | Karma článku: 8,54 | Prečítané:  1939x

Najprv nám dali istotu chudoby, potom robili pre ľudí (konkrétne pre tetu Anku) a teraz nás chránia.

Zo všetkých strán sa na nás valí kampaň za peniaze nás všetkých. Najprv vlaky za peniaze tých, čo vlakmi nechodia a ktorými sa nedá cestovať, potom zvýšenie odvodov za peniaze zamestnávateľov, aby náhodou nezvýšili platy svojim zamestnancom, aby sa nezabudlo na príspevky na lyžovačky za peniaze tých, čo na lyžovačky nechodia, atď., atď.

 

Existuje limit na volebnú kampaň, ktorý hovorí, koľko môže strana minúť vlastných prostriedkov. Avšak Smer toto obmedzenie ľahko obíde tým, že ich kampaň zaplatíme všetci.

Volebné balíčky, perfídne nazvané „sociálne“, vyzbierajú posledné zbytky hotovosti alebo úspor od každého z nás a Robert Fico sa môže spokojne usmievať.

 

Je férové povedať, že je úplne v poriadku, ak ľavicová vláda robí politiku pre ľudí s nižším vzdelaním a nižšími príjmami. Avšak ani pri tomto „páchaní dobra“ nesmieme zabudnúť na to, že nakoniec si to odskáču presne títo ľudia – s nižším vzdelaním alebo nižšími príjmami. 

 

Bohužiaľ, pri týchto „balíčkoch dobra“ sa spolu s nimi stanú obeťami aj ľudia strednej triedy.

Už totiž prišli o viac než polovicu odvodov na vlastný dôchodok. Navyše, pri tejto slepej sociálnej politike, ktorá úplne ignoruje demograficky vývoj krajiny je viac než reálne, že dnešné „dobro“ sa prejaví práve na ich dôchodkoch. A to tým, že rozdiel medzi ich mzdou a dôchodkom, ktorý od štátu dostanú, bude taký dramatický, že ich v starobe čaká strmy pád do priepasti biednej životnej úrovne. To bude znamenať pre ľudí z dnešnej strednej vrstvy sociálnu katastrofu.

 

Čakať od nízkokvalifikovaných ľudí, že to pochopia, nemôžeme. Rovnako nemôžeme očakávať od slabozarábajúci, že odmietnu nádej na sľubované krajšie zajtrajšky. Nemôžeme ani od jedných, ani od druhých očakávať, že sa vzdajú túžby na sľubované istoty, alebo priznajú, že je to fatamorgána. Čakať od súčasných ministrov s ich mentálnou výbavou, že by priznali pravdu, tiež nemožno.

 

Jediným riešením našej spoločnej budúcnosti je preto zmena.
Zmena v tom, že si priznáme pravdu, aj keď je nepopulárna.
Zmena v tom, že sa budeme pozerať dopredu a na budúcnosť sa naozaj pripravovať.
Konkrétne kroky predstavíme čoskoro.
Aby zvíťazil zdravý rozum.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemecký tím zachránil najmenej pravdepodobný darca. Diktátor

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

PLUS

Civilizovaná divočina. Na severe Slovenska to záhadne funguje

Oravská Polhora pôsobí ako vymyslená.


Už ste čítali?