Migranti alebo výrobky z tuleňov?

Autor: Milan Roman | 19.11.2015 o 20:31 | (upravené 19.11.2015 o 20:43) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  878x

Už pekných pár mesiacov sa Európska únia pozerá na státisíce ľudí, ktorí sa valia cez jej hranice. Popritom rieši MVO v Kambodži a obchodovanie s tuleňmi.

 

Už od leta ma svrbí jazyk. Sledujem príliv ľudí - migrantov, ktorí mieria do Európskej únie. Mieria k nám domov. Mesiace sa zo všetkých strán valia rôzne infomácie o týchto ľuďoch: kto sú, odkiaľ idú, kde vzali peniaze na cestu, atď., atď.

To, čo bohužiaľ vôbec nevidím, sú konkrétne riešenia zo strany Európskej únie. EÚ má pritom sakramentský drahý aparát.
Spomeniem len námatkovo Európsky parlament, Európska rada, Rada EU, Európska komisia, Európska služba pre vonkajšiu činnosť, Európsky hospodársky a sociálny výbor, Výbor regiónov, Európsky ombudsman, Európsky dozorný úradník pre ochranu údajov, Medziinštitucionálne orgány, Súdny dvor...

Takže tento aparát, (žiaľ len) z časti nami zvolený, ale s určitosťou požierajúci obrovské množstvo peňazí z našich daní, je tam, prosím pekne na to, aby riešil naše problémy. Alebo sa mýlim, keď si myslím, že v parlamentej demokracii sa občania dobrovoľne vzdávajú časti svojich práv a delegujú ich na svojich volených zástupcov?

A preto, milí eurovšeličo, ak ste si nevšimli, ľudia nielen na Slovensku vnímajú ako jeden z najväčších problémov práve ilegálnych imigrantov. Už sa kvôli tomu, žiaľ, častokrát nerozprávajú ani kamaráti medzi sebou. Prečo? Pretože vy, milí eurovšeličo, nerobíte NIČ! 

Europarlament napríklad zasadol 9.júla a následne až v septembri. Teda v čase, keď sa cez hranice do Európy valili státisíce ľudí, europarlament sa tváril, že sa vlastne nič nedeje. Ale na vaše veľké počudovanie - dialo sa. Preto všetko, čo sa deje dnes, je následkom niekoľkomesačného meškania v práci tých, ktorí sa o to starať majú.

Ja ako občan musím platiť dane, lebo pôjdem do basy. Vy, drahí eurovšeličo, z týchto mojich daní máte plat! Vy aj z mojej práce žijete. Tak konečne niečo robte!

Platíme vás preto, aby sme tento problém nemuseli riešiť my. 

No za moje peniaze nemusíte riešiť nezmysly. Tak ako ste napríklad 9.júla v europralamente riešili  “Kambodžské návrhy zákonov o MVO a odborových zväzoch” alebo 7.septembra “Obchodovanie s výrobkami z tuleňov.”

Starajte sa o svojich občanov.

Na záver len drobná poznámka: Prosím, neodpisujte mi z eurohocičoho, že však veď ste konali. Že ste dali nejaké vyhlásenie, komuniké alebo vyjadrili svoju účasť, nesúhlas, zdesenie alebo akýkoľvek iný zbytočný a prázdny blud.

Len vám pripomínam, že politik platený z daní ľudí, ktorých zastupuje, musí konať.


Btw, kedy ste naposledy kupovali tuleňa?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

DOMOV

Matečnú odvolávajú už osem hodín, rozprava pokračuje

Ministerka čelí veľkej kritike.


Už ste čítali?