Chcete na Slovensku podnikať? Založte si firmu na Cypre, odkazuje vláda.

Autor: Milan Roman | 21.9.2016 o 11:41 | Karma článku: 8,32 | Prečítané:  1902x

Naša vláda je najlepšia vo vymýšľaní spôsobov ako zobrať ľuďom na Slovensku stále ďaľšie a ďaľšie peniaze. Pozrime sa na daň z dividend. Tú zrušil kedysi Mikloš aj z dôvodu jej mizerného prínosu pre štátny rozpočet.

Ako sa dostaneme k dividendám? Človek má firmu, zháňa zakázky, platí zamestnancov, odvody, dane, nájmy, štátom vynútenú zdravotnú službu, bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, poplatky hygiene…a na konci roka jeho firma zarobí nejaké peniaze. Tieto peniaze normálne zdaní, zaplatí z nich štátu daň 22% a zvyšok si chce majiteľ firmy pochopiteľne vyplatiť. Však celý rok robil na to, aby mal z toho nejaký úžitok. 

 

A tu je ten zádrhel. 

 

Ak si ich chce vyplatiť zahraničná firma, prevedie celý zisk do svojej materskej krajiny a vyplatí. V zahraničí. Ak si ich chce vyplatiť Slovák, ktorý je (s prepáčením) taký blbec, že si nezaložil firmu v zahraničí, ale zostáva na Slovensku, tak ich musí zdaniť ďalšími 7%. Nič na zvrátenosti tohto nápadu nezmení ani fakt, že po pseudovzbure „pravicového“ Mostu-Híd je sadzba o 8% nižšia, než pôvodne chcel minister financií.   

 

Kocúrkovo? Nie, Slovensko!

 

Čo ak sa vláda v ďalšom kroku rozhodne opäť zaviesť daň dedičstva a pozostalí budú musieť platiť daň za stodolu, dreváreň alebo zarastený pozemok v nejakej doline pri potoku, ktorý zdedili po svojich nebohých rodičoch. Nemožné? To sme si predsa ešte pred pár týždňami mysleli aj o znovuzavedení dani z dividend. Pretože je najjednoduchšie vytiahnuť peniaze z vreciek ľudí, než rozumne hospodáriť.

 

Táto vláda má v pláne zaviesť protischránkový zákon? To určite! Ak bude chŕliť ďalšie šialené nápady, podobné dani z dividend, každý slovenský podnikateľ presunie svoju firmu do zahraničia. Lebo na Slovensku je výhodnejšie podnikať cyperskej schránke ako slovenskému občanovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

DOMOV

Matečnú odvolávajú už osem hodín, rozprava pokračuje

Ministerka čelí veľkej kritike.


Už ste čítali?