Chcete na Slovensku podnikať? Založte si firmu na Cypre, odkazuje vláda.

Autor: Milan Roman | 21.9.2016 o 11:41 | Karma článku: 8,32 | Prečítané:  1908x

Naša vláda je najlepšia vo vymýšľaní spôsobov ako zobrať ľuďom na Slovensku stále ďaľšie a ďaľšie peniaze. Pozrime sa na daň z dividend. Tú zrušil kedysi Mikloš aj z dôvodu jej mizerného prínosu pre štátny rozpočet.

Ako sa dostaneme k dividendám? Človek má firmu, zháňa zakázky, platí zamestnancov, odvody, dane, nájmy, štátom vynútenú zdravotnú službu, bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, poplatky hygiene…a na konci roka jeho firma zarobí nejaké peniaze. Tieto peniaze normálne zdaní, zaplatí z nich štátu daň 22% a zvyšok si chce majiteľ firmy pochopiteľne vyplatiť. Však celý rok robil na to, aby mal z toho nejaký úžitok. 

 

A tu je ten zádrhel. 

 

Ak si ich chce vyplatiť zahraničná firma, prevedie celý zisk do svojej materskej krajiny a vyplatí. V zahraničí. Ak si ich chce vyplatiť Slovák, ktorý je (s prepáčením) taký blbec, že si nezaložil firmu v zahraničí, ale zostáva na Slovensku, tak ich musí zdaniť ďalšími 7%. Nič na zvrátenosti tohto nápadu nezmení ani fakt, že po pseudovzbure „pravicového“ Mostu-Híd je sadzba o 8% nižšia, než pôvodne chcel minister financií.   

 

Kocúrkovo? Nie, Slovensko!

 

Čo ak sa vláda v ďalšom kroku rozhodne opäť zaviesť daň dedičstva a pozostalí budú musieť platiť daň za stodolu, dreváreň alebo zarastený pozemok v nejakej doline pri potoku, ktorý zdedili po svojich nebohých rodičoch. Nemožné? To sme si predsa ešte pred pár týždňami mysleli aj o znovuzavedení dani z dividend. Pretože je najjednoduchšie vytiahnuť peniaze z vreciek ľudí, než rozumne hospodáriť.

 

Táto vláda má v pláne zaviesť protischránkový zákon? To určite! Ak bude chŕliť ďalšie šialené nápady, podobné dani z dividend, každý slovenský podnikateľ presunie svoju firmu do zahraničia. Lebo na Slovensku je výhodnejšie podnikať cyperskej schránke ako slovenskému občanovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?